• +90 380 514 1002
  • 09:00 - 18:30

Müşteri Hizmetleri

+90 380 514 1002

Yerinde Hizmet

Servis Çağır

Temizleme & Onarım

Temizleme & Onarım

Petek Temizleme


YENİLİKÇİ YAKLAŞIM VE MÜŞTERİ ODAKLI ÇÖZÜMLER...

KALORİFER PETEKLERİ TEMİZLEME HİZMETİ

Kalorifer petekleri nin doğrudan suyla iç içe olması sebebiyle pas yapması kaçınılmazdır. Peteklerin diğer kirlenme sebebleri ise suyun içinde bulunan birçok maddeden kaynaklanır. Bu maddelerin zamanla çamura dönüşerek tıkanmalara, suyun akışkanlığında yavaşlama, gibi birçok problemlere neden olmaktadır. Kirli suyun ısınması tahmin edileceği gibi epey zaman alacak ve kalorifer peteklerinin bazı yerlerinin ısınmamasına yol açacaktır. Hatta müdahale edilmediğinde dahada soğuk peteklere yol açacaktır. Kalorifer petekleri nasil temizlenir ? Peteklerde oluşan pas birikintilerinden nasıl kurtulunur? En etkili anlatımlar için aşağıya göz atın. Bu kirli maddelerin kombinin filtrelerini tıkayarak kombinin aksamlarına zarar verdiği herkesce bilinmektedir. Bu sorundan hemen kurtulmak için kalorifer peteklerinin temizlenmesi gerekmektedir.

Peki en sağlıklı kalorifer petekleri nasıl temizlenir?

Petek temizliği yaptırmadan önce, iyi bir araştırma yapılması gereklidir. Profesyonel firmalar tercih edilmesi önemli bir konudur. Yanlış yapılacak işlem kalorifer peteklerine hatta kombilere zarar vermesi oldukça yüksektir. Petek temizliği  yapılması aşama aşamadır. Gerek işlemi yapan cihaz gerekse kullanılan kimyasalın içindeki maddeler. İçinde asit bulunan kimyasalların peteklere zarar verdiği bilinmektedir. Bu sebeble kullanılacak kimyasalın peteklere zarar vermemesi için firmalar tarafından sürekli tercih edilen özel maddeler olması önemlidir. Bilgi, tecrübe, sahibi ustalarımız kontrolünde gerçekleşen işlemler %100 müşteri memnuniyeti ile sonuçlanması için tüm gayretimizi göstermekteyiz.

Kalorifer petek ve Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır?

Öncelikle belirtmek isteriz. Düzce kombi bakım ve petek temizleme firması olarak. 10 yılı aşkın süredir en uygun petek temizleme fiyatları ile en kaliteli sonuçları üretiyoruz. İster detaylı ister basit bir araştırma yaparak bu sonuca ulaşmak mümkündür. Petek temizleme işlemi yapılırken tercih edilen tüm aletler  ve kimyasal ürünler hiçbir sebeple hedef dışı olmamalıdır. Kombinin ve peteklerin aksamlarına zarar vermemelidirki işlem en doğru sonuçla noktalansın. Öncelikle mekanın en uygun bölgesi seçilir tercih edilen bölge banyolardaki havlupanlardır. Banyoda havlupan yada diğer petekler yoksa eğer diğer uygun bölge belirlenir. İkinci uygun bölge suyu ve tahliyeyi en rahat yapılacak bölge belirlenir. Mekanın kirlenmemesi bu aşamada en doğru sonuca ulaşması için önemlidir. Petek temizleme makinası tesisata uygun şekilde bağlanır. Makinayı bağladığımız bu tesisat aynı zamanda tüm tesisat bağlantıları ile aynı kanallara bağlıdır. Öncelikle pis suyun tahliye işlemine başlanır normal su gelene kadar basınçlı suya devam edilir. Ana pis suyun tahliyesi bittikten sonra aynı bağlantıdan işleme devam edilir. Zararsız özel kimyasalın tüm kanallarda gezmesi için yıkama işlemine başlanır. Tek tek peteklerin bağlantıları açılır ve tüm petekler bu bağlantıdan ziyaret edilir.

Kalorifer petekleri nasil temizlenir ? Peteklerde oluşan pas birikintilerinden nasıl kurtulunur?

En etkili anlatımlar için aşağıya göz atın. Peteklerin içerisindeki çamur tortularının tam sökülmesi için işlem aceleye getirilmemelidir. Bir müddet yıkama işleminden sonra sistemin içindeki kirli suyun tamamen boşaltılmasına başlanır. Durulama işlemine başlanıldığı zaman temiz berrak suyun gelmesine kadar gerekirse uzun süre basınçlı temiz suya devam edilir. Kalorifer petekleri nasil temizlenir ? Peteklerde oluşan pas birikintilerinden nasıl kurtulunur? En etkili anlatımlar için aşağıya göz atın. Peteklerin temizleme işlemi tamamlandığında koruyucu özelliği olan özel petek koruma kimyasalı katkısı yapılır ve sökülen tüm parçalar yerine monte edilir. Son işlemler olarak kombinin su takviye vanası açılır peteklerin yeteri kadar Su doldurma işlemi yapılır. Son olarak sistem çalıştırılıp peteklerin havaları alınır müşteri onayına sunulur.

Soğuk havalarda kalorifer peteklerimizin iyi ısıtmaması bazı bölgelerin ısınmaması gibi problemler oldukça can sıkıcı bir durumdur. Kalorifer peteklerinin içinde biriken pas, çamur kalıntıları peteklerimizin iyi ısınmaması için en önemli nedendir. Kimse yüksek fatura ödeyerek soğuk bir evde yada işyerinde yaşamak istemez. Bilindiği gibi radyatör ısıtma sistemlerinin içinde oluşan kirli maddeler suyun ısınmasını doğrudan etkiler. Durum böyle iken evde yada işyerinde petekler yanmasına rağmen kazak, battaniye gibi eşyalardan destek alarak ısınmaya çalışırız. Bu gibi can sıkıcı durumlar yaşanmaması için Öncelikle yapılması gereken hemen bir kalorifer petek temizleme yapan teknik servis çağrılmalıdır.

Petek temizleme neden tercih edilmeli?

Uzun yılların bizlere vermiş olduğu bilgi, birikim, ve tecrübelerimizle sistem hangi nedenlerden ötürü iyi çalışmadığını tahmin etmez iyi biliriz. Firmamızda çalışan tüm ustaların rastgele alınmadığının garantisini gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Tüm personellerimizin firmamızı temsil ettiğini yaptığı her işlemin firmamızın sorumluğunda olduğunu iyi bildiğimizden ötürü çeşitli testlere tabi tutarız. Tam donanıma sahip olmayan hiçbir personeli servise çıkartmayız. Müşterilerimize gereğinden fazla hiçbir işlemi yapmaz ekstra ücretler çıkartmayız. Bilinçsiz olmalarından asla yararlanmayız. Müşterilerimizin var oluş sebebimiz olduğunu asla unutmaz bu doğrultuda hareket ederiz. Yaptığımız ve gelecekte yapacağımız her işin arkasında durarak müşterilemizi garanti altına alırız kalite politikamız sayfamızı incelemek için bu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.